forte pr Do good and talk about it.

Linea

09-04-2012  Rekrutacja do nowej szkoły w Dąbrówce rusza 15 kwietnia!
Linea

Już we wrześniu w nowej szkole Dąbrówce rozpocznie naukę 350 uczniów. To ogromny sukces dla gminy, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Szkoła podstawowa w Dąbrówce to jedno z kilku dużych i ważnych przedsięwzięć, w których udział bierze Linea. Firma podarowała gminie tereny w Dąbrówce o powierzchni ok. 1,5 ha z przeznaczeniem pod budowę szkoły podstawowej wraz z obiektami towarzyszącymi. Jest również autorem projektu budynku wraz z zagospodarowaniem całego terenu.

Zaangażowanie społeczne na rzecz gminy i społeczności lokalnej wyróżnia firmę Linea, twórcę Osady Leśnej w Dąbrówce, spośród innych deweloperów. Wartość darowizn w gruntach, projektach architektonicznych czy drogach sięga wielu milionów złotych.

Linea nie tylko przekazała nieodpłatnie gminie Dopiewo tereny pod budowę szkoły podstawowej w Dąbrówce. Zrealizowała również nieodpłatnie szereg projektów architektonicznych związanych z edukacją. Architekci developera zaprojektowali m.in. gimnazjum w Skórzewie, czy budynki przedszkoli w Skórzewie, Konarzewie i Dąbrówce.

Dzięki tym projektom powstają przyjazne dzieciom miejsca do nauki, zabawy i tworzenia bliskich więzi społecznych. Gimnazjum w Skórzewie dostało w roku 2009 nagrodę II stopnia w konkursie Budowa Roku organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Naszym celem nie jest jedynie budowa domów. Wiemy, że tworząc Osadę Leśną Dąbrówka przyczyniamy się również do powstania społeczności, która powinna mieć możliwość realizacji w przyjaznym otoczeniu swoich potrzeb począwszy od edukacji, poprzez zakupy, rekreację aż do potrzeb duchowo-religijnych – mówi Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea. – Mamy nadzieję, że powstająca w naszej gminie szkoła stanie się centrum edukacyjno – kulturalnym w Dąbrówce, miejscem integracji mieszkańców - dodaje.

Linea przekazała również na rzecz lokalnej parafii tereny pod budowę kościoła oraz stworzyła jego projekt wraz z towarzyszącym kompleksem zabudowań. Prace przy budowie kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce są już zaawansowane, a mieszkańcy mogą uczestniczyć już w mszach w wybudowanej w pierwszym etapie kaplicy.

Deweloper dba również o pełną infrastrukturę drogową na terenach objętych swoją inwestycją. Po zakończeniu budowy Linea drogi wraz z oświetleniem przekazuje gminie.

 

« Powrót

Korzystając z tej strony, wyrażasz automatycznie zgodę na zapis lub wykorzystanie plików cookies. Twoja przeglądarka internetowa umożliwia Ci zarządzanie ustawieniami tych plików. Jeśli nie chcesz, by ta informacja wyświetliła się ponownie, kliknij "zgadzam się".